Задати питання

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваше питання

Дякуємо за ваше звернення!

Інтерв’ю: як молодому художнику відкрити персональну виставку в Чернівцях

22330710_1375353985907361_1094380827_n

Відсвяткувати своє двадцятиріччя на першій персональній виставці вдалося чернівчанці Катерині Таджимуратовій. Як продовжувати працювати і не здаватися, навіть коли тебе спіткають невдачі, дівчина розповіла редакції Думай.

22414743_1737196459922174_600674339_n

Я студентка архітектурного факультету. Зараз уже на 4 курсі. Живописом почала займатись досить недавно. Але скільки себе пам’ятаю – стільки і малюю, та саме олійними фарбами якісь серйозні картини почала малювати буквально пару років тому. Це перший серйозний крок в живописі. Я просто дуже хотіла відкрити цю виставку, щоб реалізуватись як художник. Адже художник, якщо не виставляється, то це не має сенсу. Інакше я не зможу рости, якщо я не буду показувати свої роботи. І я надіюсь, що це буде першим таким поштовхом до наступних виставок.22323132_1375353972574029_1655668623_n

Звідки ти береш натхнення для картин?

Деякі ідеї просто так спонтанно в голову приходять, деякі – мені підкидають, якесь слово скажуть, якісь пару ідей. Я потім собі це обдумаю, пересплю з цим, і пізніше мені ще щось таке цікаве приходить в голову. Дещо придумую навіть під час написання іншої роботи. Я користуюсь розчинником White Spirit, то якщо поспати ніч в тому запаху, то й не таке присниться.

Творчість яких художників тобі найбільше подобається?

Найулюбленіший мій художник – це Ян Вермеєр. Він малював в реалізмі, був популярним художником у свій час, і мені його роботи надзвичайно подобаються. Також мені подобається Далі. Він надзвичайний сюреаліст. Також Ренуар. А з сучасних мені дуже подобається, як пише Літвінов, Твердохліб, Хілько. Ми з ними знайомі, вони мої викладачі в університеті, їхні роботи просто вражають.

Як ти поєднуєш навчання з живописом?

Я малюю вночі, на вихідних, інколи прогулюю. Там уже як розставити пріоритети.

22290592_1375354029240690_2054008920_n

Коли ти зрозуміла, що хочеш виставити свої роботи?

Спонтанно прийшло уявлення про виставку. Це було ще рік тому, минулого літа ми якось йшли додому і в мене виникла ідея, що було би класно зробити виставку саме на мій День народження, такий грандіозний подарунок зробити собі. Мені мало виповнитись 19, але я розуміла, що за місяць-два я не підготуюсь до виставки, що я просто не встигну. Я подумала, що було б класно зробити висавку на 20 років, такий перший серйозний ювілей, і так собі я цілий рік готувалася, знаючи, що я малюю до виставки. Так цю ідею я рік в собі виношувала, і нарешті втілила в життя.

Хто допоміг в організації виставки?

Допомагали з виставкою мені Хілько Ігор Олегович, Хілько Наталія Олексіївна, Кубаєва Лариса Іллівна. Спочатку мені грозився допомогти декан, я мала виставлятись у Блакитній залі в Резиденції, але буквально за тиждень до виставки мені в університеті кажуть, що зали в мене немає, ви хто така і яка може бути виставка. Я заплакана прийшла до Ігоря Олеговича, а потім прийшла його дружина Наталія Олексіївна, і я розказала ситуацію. Наталія Олексіївна подумала, як би можна було мені допомогти, зателефонувала директорці “Вернісажу” Ларисі Іллівні. Це приміщення ще не здане в експлуатацію і ми спочатку вагалися, чи треба це робити, тому, що тут не було ні світла, ну нічого. Дуже вони мені допомогли, чесно кажучи, якби Наталія Олексіївна так не додумалась запропонувати мені це приміщення, то в мене б не було виставки, напевно, бо я цілий рік розраховувала на Блактину залу.

source

Твої роботи дуже різнопланові навіть по тематиці. Ти знайшла себе в останніх картинах?

Я ще шукаю себе. Мені дуже подобається сюрреалізм, я б хотіла працювати в цьому стилі, але також мені подобається імпресіонізм. А ще портрет, дуже люблю малювати людей, і я не можу, поки що, вирішити, що мені більше імпонує. Так, мої картини різнопланові, бо я ще в пошуку, я точно не знаю в якому стилі хочу малювати. Найбільше люблю малювати олійними фарбами. Пробувала себе в акварелі, в університеті нас вчили аквареллю писати, але найбільше в мене душа лежить до олії, бо вона якась така більш довговічна.

Що б ти побажала молодим художникам?

Я не знаю, що побажати, бо я не вважаю себе художником, який досить реалізований. Але тим людям, які хочуть малювати, які хочуть чогось досягти я скажу, те ж, що сказав мені Хілько Ігор Олегович. Він говорив, що якщо ти хочеш рости далі в живописі, треба показувати свої картини, треба обов’язково виставлятись, якщо ти не будеш показувати людям свої роботи, якщо ти не будеш намагатись, то ніхто не зрозуміє, хто ти такий і ніякого росту в творчому плані не буде. Треба просто не боятись, адже є багато людей, які малюють досить гарно і не виставляються, а є такі, що не дуже добре малюють, але виставляються і вважають, що вони супер-гіпер художники. Тому треба просто вірити в себе. Це як про кота Шрьодінгера – якщо не відкриєш коробку то не дізнаєшся, як воно буде. Треба завжди щось робити.

Ця картина лише на кілька сантиметрів вища від Каті.

Ця картина лише на кілька сантиметрів вища від Каті.

Ти вже продала якісь картини з виставки?

Ще не продала, але люди питають скільки коштує картина, а я не знаю, що казати. Я ще не вмію себе оцінювати, я так зріднилась з цими роботами, вони для мене, як діти, мені не шкода навіть, мені боляче з ними розставатись. Але я розумію, що краще нехай вони будуть висіти в людей на стінах, ніж в мене вдома пил збирати.

Якщо ви ще не бачили робіт Катерини Таджимуратової, то у вас є можливість зробити це до неділі.

Оксана Чміль, Думай

comments powered by HyperComments